جلسات رسمی شورای عالی کار برای دستمزد ۹۳ از دوهفته آینده

dastmozd

 

نماینده کارفرمایان کشور در شورای عالی کار با اشاره به اینکه تا دو هفته آینده اولین جلسه شورای عالی کار به منظور تعیین دستمزد ۹۳ برگزار خواهد شد گفت:افزایش دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار نیازمند بررسی در شورای عالی کار است.

اصغر آهنی ها در گفت‌وگو با تسنیم، درباره تعیین دستمزد سال آینده کارگران گفت: نمایندگان کارفرمایان در حال انجام مطالعات جهت جمع بندی مباحث مورد نیاز برای مطرح کردن در نشست های تعیین حداقل دستمزد سال آینده هستند؛ اما هنوز از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه ای رسمی درباره تعیین دستمزد ۹۳ برگزار نشده است.

وی ادامه داد: درباره دستمزد سال آینده کارگران نمی‌توان به صراحت صحبت کرد. اما مسئله مهم که بیشتر کارفرمایان و بنگاه ها را با خود درگیر کرده است، رکود اقتصادی صنایع و فعالیت با ظرفیت های پایین است.

این نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: واحدهای تولیدی با وجود شرایط دشوار تولید و افت نیروهای خود را تعدیل نکرده اند و سعی در جهت حفظ نیروی کار شاغل در واحدهای تولیدی کشور دارند.

آهنی‌ها تصریح کرد: دولت باید به فکر حمایت از تولید باشد. کارفرمایان نیروها و کارگران را خانواده خود می دانند و تا جایی که ممکن باشد از آنها حمایت خواهد کرد.  البته مواردی نیز وجود دارد که پرداخت حقوق ها به تعویق افتاده است و کارفرما نتوانسته به تعهد خود عمل کند.

این مسئول کارفرمایی با اشاره به اینکه دولت می تواند از طریق ارتقاء سطح خدمات تامین اجتماعی به کارگران کمک کند افزود:  افزایش دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار نیازمند بررسی در شورای عالی کار است.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *