مالیات حقوق کارگران و کارمندان درسال ۹۳ یکسان شد + جدول مالیات حقوق ۹۳

نرخ مالیات حقوق کارگران و کارمندان درسال ۹۳ یکسان شد + جدول مالیات حقوق ۹۳

نرخ مالیات حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۳ برای نخستین بار یکسان شد که بر این اساس تا سقف ماهانه یک میلیون تومان معاف، مازاد یک میلیون تا ۷ میلیون ۱۰ درصد و مازاد بر ۷ میلیون ۲۰ درصد مالیات از کارکنان بخش دولتی و خصوصی اخذ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از وب سایت اخبار حسابداری ایران، بر اساس بند الف تبصره ۹ قانون بودجه ۹۳ کل کشور که از سوی حسن روحانی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده و از ابتدای سال ۹۳ لازم الاجراست، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۵۲) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۳، مبلغ یک‌صد و بیست میلیون (۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در سال تعیین می‌شود و مازاد آن تا هفت برابر به‌نرخ ده درصد (۱۰%) و مازاد بر این به‌نرخ بیست درصد (۲۰%) برای بخش خصوصی و دولتی و سایر دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور تعیین می‌گردد.

در سالهای گذشته نرخ مالیاتی کارمندان برای درآمدهای بالاتر از سقف معافیت ۱۰ درصد بود ولی برای کارگران این نرخ به‌صورت پلکانی از ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد که این تبعیض مالیاتی اعتراض شدید کارگران را در پی داشت. بر همین اساس، مجلس شورای اسلامی برای رفع تبعیض، در قانون بودجه امسال نرخ مالیاتی کارمندان و کارگران را از سال ۹۳ یکسان کرده است.

جهت دانلود جدول مالیاتی ۹۳ حقوق و دستمزد که از سوی مجلس شورای اسلامی تعیین شده اینجا کلیک کنید

جهت دانلود بخشنامه و نحوه محاسبه مالیات حقوق و معافیتها اینجا کلیک کنید.

 

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *