دولت به دنبال اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تعاونی هاست

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت به دنبال اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تعاونی ها از طریق تدوین لایحه اصلاحی این قانون است.

[دولت به دنبال اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده تعاونی هاست]

سیدحمید کلانتری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تعاونی ها با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که مساله ای متعارف در دنیاست مخالف نیستند، بلکه خواستار اخذ عادلانه آن از تمام بخشهای اقتصادی جامعه هستند.

وی تاکید کرد: در لایحه اصلاحی دولت به دنبال کاهش بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای تعاونی هاست تا امکان رقابت و فعالیت بهتر تعاونی ها فراهم شود.

وی با اشاره به نقش مهم تعاونی ها در اشتغالزایی، پراکنش تعاونی ها، فعالیت اقتصادی در مناطق محروم و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب در اصل ۴۴ به بخش تعاون، خاطرنشان کرد: باید از طریق برخی قوانین، مزیت هایی برای بخش تعاون ایجاد شود تا فعالیت پایدار داشته باشند.

کلانتری با اشاره به اینکه اخذ مالیات بر ارزش افزوده در شرایط فعلی امکان رقابت از تعاونی ها به ویژه تعاونی های مصرف را گرفته است، افزود: این قانون باعث اختلاف ۹ درصدی درآمد تعاونی های مصرف با فروشگاه های بخش خصوصی که فرار مالیاتی دارند شده است.

وی از فعالیت ۴۵۰ تعاونی دانش بنیان در کشور خبر داد و یادآور شد: تعاونی های دانش بنیان بهترین راهکار به منظور حرکتی موثر به سوی اشتغال و تبدیل علم به ثروت از سوی نخبگان دانشگاهی است.

وی افزود: با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور برخورداری تعاونی های دانش بنیان از حمایت صندوق ویژه این معاونت مذاکراتی انجام شده است.

کلانتری گفت: این وزارتخانه با انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه آزاد اسلامی نیز به دنبال ایجاد تعاونی های دانشجویی برای ارایه خدمات عمومی در دانشگاه ها و همچنین ایجاد تعاونی های دانش بنیان برای اشتغال و تولید از سوی نخبگان دانشگاهی است.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. باسلام . متاسفانه شرکتهای دولتی بزرگترین نقض کنندگان قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند مثلا شرکت خدمات حمایتی که توزیع کننده کودهای شیمیایی میباشند به تعاونیهای روستایی در غالب کارمزد حق الزحمه پرداخت مینماید و چون در غالب کارمزد میباشد مشمول ارزش افزوده میباشد که متاسفانه پرداخت نمیشود؟؟؟؟!!!!!!
    وهمین طور شرکت پخش فرآوردهای نفتی در مورد پرداخت ارزش افزوده جایگاههای سوخت (یا بطور کلی پرداخت نمیشود و اگر جایگاه عرضه سوختی هم پیگیر شود بعد از گذشت سالی انهم با ذلالت) و همین طور (غله )در مورد کارمزد خرید گندم تضمینی توسط تعاون روستایی ؟؟؟؟!!!!….فریاد ..فریاد..

  2. سلام الآن ۱۶ ماه ازاین فرموده جنا ب کلانتری میگذرد وهمچنان تعاونی ها روبه ورشکستگی از بابت مالیات ارزش افزوده هستند زودتر کاری بکنید گرفتن مالیات از بخش خصوصی بویژه ازفروشگاههای مصرف اینقدر سخت نیست چون اختلاف %۹ است تعاونی های مصرف توان مقابله ندارند وشاهد تعطیلی آنها هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *