پیش بینی معافیت مالیاتی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به تصویب قانون حمایت از تولید در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این لایحه برای واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی واقع در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.
[پیش بینی معافیت مالیاتی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی واقع در شعاع ۳۰ کیلومتری شهرها]

سیدمحمدعلی سیدابریشمی، اظهار داشت: بحث قانون حمایت از تولید را مجلس شورای اسلامی تصویب کرده که در آن موارد خوبی برای حمایت از صنعتگران و تولید نظیر معافیت های مالیاتی پیش بینی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این موضوع که در ایجاد زیرساخت های مناسب شهرک های صنعتی به دنبال کیفی سازی و تأمین زیرساخت ها هستیم، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خدمات زیربنایی تا درب شهرک ها آمده که امید است نیاز واحد های صنعتی به صورت کیفی مثل جاده دسترسی، آب، برق، گاز، سیستم فاضلاب و … تأمین شود.

سیدابریشمی با یادآوری اینکه ۷۲ درصد واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی به سیستم تصفیه فاضلاب داخلی شهرک متصل شده اند، بیان کرد: سیستم تصفیه فاضلاب ایجاد شده در شهرک صنعتی قوچان یکی از بهترین سیستم های تصفیه فاضلاب است که امید است همه واحدهای موجود به این سیستم متصل شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، گفت: با تصفیه فاضلاب صرفه جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام می شود.

وی افزود: چنانچه آب شبکه فاضلاب برگردد می توان برای مصارفی چون آبیاری فضای سبز موجود در شهرک های صنعتی از آن استفاده کرد تا از این طریق صرفه جویی بسیاری در زمینه آب واحدهای صنعتی انجام شود.

سیدابریشمی در پایان خاطرنشان کرد: سال های گذشته در ۷۳۶ شهرک صنعتی در حال بهره برداری در کل کشور فقط ۸۰ ماشین آتش نشانی وجود داشت که در یک سال و نیم اخیر ۸۲ ماشین دیگر نیز به این مجموعه افزوده شده و امسال نیز براساس برنامه ۵۰ ماشین دیگر به مجموعه های کل کشور افزوده می شود.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *