حداقل حقوق و دستمزد باید افزایش سه برابری داشته باشد

[حداقل حقوق و دستمزد باید افزایش سه برابری داشته باشد]

 دبیرکل شورای اسلامی کار کشور گفت: با توجه به فاصله‌‌ای که میان دستمزد و هزینه خانوار وجود دارد این مبلغ باید حداقل افزایش ۳ برابری داشته باشد.

رحمت الله پورموسی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تا کنون موضوعات زیادی وجود داشته که سبب ایجاد فاصله زیادی میان حقوق کارگران و هزینه واقعی یک خانوار شده است.

وی تصریح کرد: تمام موضوعاتی که در حوزه مزد به وجود آمده همواره به ضرر کارگران بوده و باید در این زمینه تجدید‌نظر شود زیرا دیده می‌شود تمام دلایلی که برای افزایش پیدا نکردن میزان حقوق در شورای سه جانبه ذکر می‌شود همواره باقی می‌ماند.

دبیرکل شورای اسلامی کار کشور ‌بیان کرد: در نظر بگیرید هر‌ساله ذکر می‌شود که برای افزایش پیدا نکردن تورم، بیکار نشدن کارگران و موضوعات دیگری از این دست حقوق نباید به میزان لازم افزایش پیدا کند، این در حالی است که همواره مشاهده می‌شود که کارگران بیکار می‌شوند و تورم نیز افزایش پیدا می‌کند.

پورموسی افزود: به‌نظر می‌رسد برای پر‌کردن این فاصله باید حداقل حقوق و دستمزد افزایش سه برابری داشته و بر مبنای این موضوع مذاکرات کارگروه مزد انجام شود.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام
    جناب آقای دبیر با توجه به احترامی که برای شما قائل هستیم
    خواهش می کنیم اگر توان اجرائی ندارید خودتون و بکشین کنار وبکذارید هر کاری می خواهند بکنند ازشعار دادن خسته شدیم . قشر کارگری هیچ مدافعی ندارد وچون دولت حودش بزرگترین کارفرماست پس بیهوده وقت خودتان ومردم را نگیرید
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *