ﺷﺮاﯾﻂ ﻓﺮوش اﻋﺘﺒﺎری ( ﺗﺴﻬﯿﻼت ﺧﺮﯾﺪ ﺧﻮدرو ) – آبان ۹۴

 بر اساس شرایطی که خودروسازان به نمایندگی‌ها برای خرید خودرو با وام ۲۵میلیونی ابلاغ کردند، اولاً علی‌رغم مصوبه دولت مبنی بر اعطای تسهیلات ۷ساله خودروسازان فقط ۴ساله وام می‌دهند، ثانیاً متقاضیان باید حداقل یک دسته‌چک ۱۰برگی برای این وام ارائه کنند.

شرکت ایران خودرو شرایط فروش اعتباری محصولات خود را در قالب وام ۲۵میلیون تومانی خرید خودرو به نمایندگی‌ها ابلاغ کرد. افراد متقاضی برای خرید محصولات این شرکت، باید فرم قرارداد فروش رهنی، وکالت‌نامه فک پلاک، فرم تعهد‌نامه، پرینت حساب جاری صادر کننده چک (۳۰ گردش آخر)، گواهی امضای محضری متقاضی و صادر کننده چک و صادر کننده چک ضمانت را به‌همراه یک فقره چک ضمانت به‌همراه کل مبلغ اصل و فرع وام از شخص ثالث یا از شخص صاحب چک با امضای شخص ثالث را کنار کپی شناسنامه و کارت ملی خود و صادر کننده چک به نمایندگی‌های فروش این شرکت ارائه کنند.

نمایندگی‌های فروش این شرکت بعد از اعتبارسنجی مدارک دریافتی فرد متقاضی از بانک مرکزی در قالب یک پیامک به گوشی همراه فرد اعلام می‌کنند که وی حائز دریافت وام است یا خیر.

نکته قابل توجه در شرایط محصولات این شرکت ارائه تعداد مختلف چک در خودروهاست، به‌عنوان مثال در فروش ۲۴ماهه دنای تریم دورنگ با پیش‌پرداخت ۱۷میلیون و ۷۱۸هزار تومان متقاضی باید ۸ چک سه‌ماهه به نمایندگی ارائه کند. در شرایط پرداخت ۴۸ماهه این خودرو با پیش‌پرداخت ۱۸میلیون و ۲۵۰هزار تومان باید ۱۲ چک ۴ماهه به نمایندگی تحویل دهد.

جزئیات کامل پرداخت تسهیلات ۲۵میلیون تومانی برای محصولات ایران خودرو را اینجا ببینید.

همچنین در طرح فروش ۲۵میلیون تومانی وام خرید خودرو شرکت سایپا جزئیات فروش انواع محصولات خود را به نمایندگی فروش ابلاغ کرد.

مدارکی که می‌بایست در پرونده مشتری درج و به شرکت ارسال گردد:

۱. رسید اسناد مالی ۲. قرارداد ۳. چک اقساط ۴. تعهدنامه ۵. گواهی امضا (در صورت ارائه چک توسط شاخص ثالث).

مدارکی که می‌بایست نزد نمایندگی‌ها بایگانی شود:

۱. قبض تلفن ۲. قرارداد ۳. اصل حواله واریزی ۴. کپی چک‌های شخصی.

ویژگی‌های طرح:

پیرو تصویب وام بانکی قرار است ۸۰ درصد قیمت خودرو تا سقف ۲۵میلیون به متقاضیان خرید خودرو وام داده شود. در شرکت سایپا سقف مدت بازپرداخت ۴۸ماهه و به‌انتخاب مشتری (یک‌ساله، دوساله، سه‌ساله، ۴ساله) است.

در بازپرداخت یک‌ساله مشتری باید ۶ چک دوماهه،در بازپرداخت دوساله مشتری باید ۶ چک چهارساله، در بازپرداخت سه‌ساله ۶ چک ۶ماهه و در بازپرداخت ۴ساله ۸ چک ۶ماهه به نمایندگی‌های فروش ارائه کند.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *