گشایش ۱۲۰۲ فقره ال‌سی و برقراری ۲۶۴ رابطه کارگزاری‌

رئیس کل بانک مرکزی از گشایش ۱۲۰۲ ال سی و ۲۶۴ رابطه کارگزاری تا ۱۸ اسفند‌ماه امسال خبر داد.ولی الله سیف با اشاره به روند گشایش ال سی از ابتدای اجرای برجام تاکنون، اظهارداشت: در هفته منتهی به ۱۲ اسفند سال جاری ۲۴۴ رابطه کارگزاری با بانک‌های بین‌المللی ایجاد شد و ۷۴۴ ال سی گشایش یافت که این میزان در هفته منتهی به ۱۸ اسفند به ۲۶۴ رابطه کارگزاری و ۱۲۰۲ ال سی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه برخی ابهام‌ها و موانع پیش روی نظام بانکی برای برقراری ارتباطات بین‌المللی در حال رفع شدن است، افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲ ماه از اجرایی شدن برجام می‌گذرد و در این مدت نظام بانکی کشور تحرک خوبی از خود نشان داده است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: این تغییرات تدریجی است و به یک باره نباید انتظار تغییر و تحولات سریع را داشت. نظام بانکی در تحرک‌بخشی به اقتصاد نقش کلیدی دارد و با توجه به دستاوردها و فرصت‌های موجود امیدوارم سال آینده برای اقتصاد و نظام بانکی مبارک و پربرکت باشد.

وی با ابراز امیدواری برای استمرار این جشنواره در سال‌های آتی، خواستار استفاده از این رویه در کل نظام بانکی به منظور رشد و بالندگی و رسیدن به توفیقات بیشتر شد.

منبع» فارس

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *