توضیحات دبیر هیئت دولت درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان

در پی انتشار مصوبه شب گذشته هیئت دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان و انتخاب عناوین غیردقیق از سوی برخی رسانه ها برای پوشش خبری این موضوع دبیر هیئت دولت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

محسن حاجی میرزایی، با اشاره به اینکه انتخاب تیترهای غیردقیق برای پوشش خبری این مصوبه سبب برداشت نادرستی از میزان دقیق افزایش حقوق شده است گفت: براساس مصوبه هیئت دولت، افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران، مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بسته به اینکه حداقل حقوق یعنی هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال دریافت می کرده اند یا حقوق آنها بالاتر از ۱۵ میلیون ریال بوده، بین حداکثر ۲۰ تا حداقل ۱۲ درصد تعیین شده است.

دبیر هیئت دولت با بیان اینکه ، افزایش ۲۰ درصدی حقوق، تنها متعلق به آن دسته از بازنشستگانی است که حداقل حقوق یعنی مبلغ هفت میلیون ۵۰۰ هزار ریال را دریافت می کرده اند، تصریح کرد: به هر میزان که فرد بازنشسته از این رقم بیشتر دریافت می کرده، درصد افزایش حقوق او نیز از ۲۰ درصد کمتر خواهد شد.

حاجی میرزایی افزود: در واقع افزایش حقوق بازنشستگان، بین ۲۰ تا ۱۲ درصد متغیر خواهد بود و بیشترین میزان افزایش، یعنی ۲۰ درصد متعلق به افرادی است که حداقل حقوق را دریافت می کرده اند و کمترین آن یعنی ۱۲ درصد متعلق به افرادی است که ۱۵ میلیون ریال به بالا دریافت می کرده اند. لذا به هر میزان که دریافتی افراد از حداقل حقوق یعنی هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بیشتر باشد، درصد افزایش حقوق آنها نیز از ۲۰ درصد به سمت ۱۲ درصد کاهش پیدا می کند.

به گفته دبیر هیئت دولت به طور مثال فردی که تا پیش از این هفت میلیون و پانصد هزار ریال حقوق بازنشستگی دریافت می کرده افزایش حقوق ۲۰ درصدی خواهد داشت و فردی که دریافتی او ده میلیون ریال بوده افزایشی ۱۷ درصدی و فردی که دریافتی او ۱۵ میلیون ریال به بالا بوده، افزایشی ۱۲ درصدی خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با درود فراوان مى خواستم مآولتفاوت أضافه حقوق بازنشستگى که تا کنون واریز نشده رو بپرسم’ و چرا حقوق ما که زیر ۵٠٠ هزار تومان است به اندازه کافى نرسیده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *