لایحه نظام چند لایه بیمه ای روی میز هیأت دولت

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از بررسی نظام چندلایه بیمه‌ای در هیأت دولت خبر داد و گفت: در لایحه جدید چند لایه نظام بیمه‌ای ایجاد می‌شود که برای افرادی که زیر حداقل دستمزد هستند نیز بیمه فراگیر پیش‌بینی شده که به نسبت درآمد پایین بتوانند تحت پوشش قرار گیرند.

دکتر سیدتقی نوربخش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار داشت: توسعه خدمات به اقشار محروم جامعه مهم‌ترین اولویت سازمان تأمین اجتماعی است و در همین راستا احداث بیمارستان‌هایی با برند میلاد در نقاط محروم از چند سال پیش آغاز شده و در آینده نزدیک احداث بیمارستان میلاد شهرری در جنوب تهران آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: بیمارستان‌های میلاد در کرمان، بیرجند، اهواز و ایلام به بهره‌برداری رسیده‌اند و در آبادان و شیراز و تبریز و در دورافتاده‌ترین نقطه کشور نیز بیمارستان‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی به بهره‌برداری خواهند رسید. سعی ما بر این بوده که مراکز درمانی و امکانات درمانی را به نقاط کمتر برخوردار ببریم. دکترنوربخش همچنین گفت: سازمان تأمین اجتماعی ماهانه ۴ هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان به‌عنوان حقوق به بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت می‌کند و مجموع هزینه‌های ماهانه این سازمان ۶٠٠٠ میلیارد تومان است که تماماً برای خدمت‌رسانی به جامعه شریف کارگران و بازنشستگان هزینه می‌شود و تلاش مستمر ما این است که سطح خدمات را بالا ببریم.

وی درباره خدمات دندانپزشکی نیز گفت: خدمات دندانپزشکی سطوح اولیه مثل کشیدن، پرکردن وجرم‌گیری تحت خدمات درمانی بیمه هستند اما خدمات تخصصی مثل روت کانال و جراحی‌ها تحت پوشش بیمه نیستند که این نقص مهمی است که اهتمام ما این است برخی خدمات دیگر مثل درمان ریشه دندان را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهیم. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه گفت: خدماتی مثل مشاهده سوابق، دریافت فیش حقوقی بازنشستگان، ارائه لیست و پرداخت حق بیمه به‌صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می‌شود. برای ارتقای خدمات همچنین کارگزاری‌های سازمان تأمین اجتماعی از ٨٠ به ١۶٠ کارگزاری ارتقا یافته‌اند. دکترنوربخش گفت: خدمات درمانی سازمان از دو طریق انجام می‌شود. افراد بیمه شده به همراه افراد تحت تکفل تحت پوشش بیمه هستند که می‌توانند با فرانشیز‌های مشخص‌شده از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند، ٩بیمارستان تأمین اجتماعی در استان تهران و ٧١ بیمارستان ملکی سازمان تأمین اجتماعی نیز در سایر استان ها خدمات درمانی رابه صورت کاملاً رایگان به بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی ارائه می‌دهند. وی درباره داروهای تحت پوشش بیمه گفت: ١۶۴٠قلم دارو بر اساس مصوبه هیأت وزیران تحت پوشش بیمه هستند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه گفت: ما در بیمارستان‌های تحت پوشش سعی کرده‌ایم لیست انتظار را کاهش دهیم. در درمانگاه‌های بیمارستان میلاد در شبانه روز ۶ هزار نفر و در بخش‌های درمانی روزانه ١٠ هزار نفرمراجعه‌کننده داریم. بدیهی است که در موارد اورژانس بیمار قطعاً باید تحت درمان قرار گیرد و در غیر اینصورت تخلف است. دکترنوربخش در ادامه درباره آزاد حساب کردن برخی داروها گفت: برخی داروها مکمل هستند که ممکن است تجویز شوند و تحت پوشش بیمه نباشند. اما داروهایی که در فهرست مجاز دارویی کشور قرار دارند و تحت پوشش بیمه هستند به هیچ عنوان آزاد محاسبه نمی‌شوند و بر اساس بیمه قیمت محاسبه می‌شوند. ما در تأمین اجتماعی سعی کرده‌ایم که خدمات را روز به روز ارتقا دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *