ابلاغ بخشنامه مزد ۹۷، پس از نهایی‌شدن میزان افزایش سایر سطوح

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: ابلاغ بخشنامه مزد ۹۷ به سراسر بنگاهها پس از نهایی شدن میزان افزایش سایر سطوح مزدی خواهد بود.

علی خدایی گفت: افزایش حداقل دستمزد کارگران سال گذشته در جلسه آخر شورای عالی کار به تصویب رسید، ولی افزایش سایر سطوح مزدی هنوز نهایی نشده و متولی این قضیه وزارت کار است.

به گزارش اخبار حسابداری ایران، وی درباره میزان افزایش سایر سطوح مزدی گفت: آخرین پیشنهاد ما در روند مذاکرات سال گذشته برای افزایش سایر سطوح مزدی این بود که سایر سطوح مزدی ۱۲ درصد به اضافه روزانه ۲۴۱۸ تومان افزایش پیدا کند و دولت در این زمینه باید تصمیم بگیرد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: ممکن است دولت بخواهد در این خصوص جلسه‌ای برگزار کند، ولی اعتقاد ما این است که به جلسه جدید نیازی نیست و ما پیشنهاد خود را مطرح کرده‌ایم.

خدایی ابلاغ بخشنامه مزد ۹۷ به بنگاههای سراسر کشور را منوط به تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سایر سطوح مزدی و نهایی شدن آن دانست.

شورای عالی کار در آخرین جلسه دستمزد خود در اسفند سال گذشته، با افزایش ۲۰ درصدی حداقل مزد کارگران برای سال ۱۳۹۷ موافقت کرد و حداقل دستمزد را از ۹۳۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان افزایش داد.

این شورا در خصوص افزایش بن خواربار و حق مسکن مصوبه‌ای نداشت و در مورد درصد افزایش سایر سطوح مزدی هم مقرر شد تصمیم گیری به بعد از تعطیلات عید موکول شود.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

  1. برای این دولت وشیوه مدیریتی وناکارامدی درتصمیمات کلان بخصوص اقشارپائین جامعه خصوصا کارگران باید تاسف خورد.
    بازهم باشیوه کارشکنیها وقوانین غلط موجود به نفع کارفرمایان شاهد حقوق ۱۴۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان خواهیم بود که بااجاره نشینی وتورم موجود زیرخط فقر را نظاره گرخواهیم بود.البته اشتباهات ۳۹ ساله را یک ساله نمیشود درست کرد وامیدی نیست

  2. یکی نیست به این مغر فندقی ها بگه آیا میشه با یک میلیون و صدو پانزده هزار تومان زندگی کرد؟؟
    طرف کل پولش رو هم پس انداز کنه و هیچ چیزی نخوره و نپوشه حتی نمیتونه یه پراید صفر بخره !! ازدواج …خرید مسکن .. ماشین و… برای ایرانی ها یک آرزو شده

  3. ازدولت تدبیر و امید نه میشه توقع تدبیر درست و منطقی در مورد وضع معشیتی قشر کارگری داشت و نه امیدی به تصمیم گیری به نفع این قشر زحمت کش داریم
    همیشه حرف و پیشنهاد کارفرمایان ارجح بر پیشنهادات نماینگان کارگری بوده چرا!!!!!!چون اقایونی که قراره تصمیم گیری کنند خودشون اکثرا جزِ کارفرمایانند و ذینفع اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *