خانه / اخبار امور مالیاتی / مالیات ارزش افزوده / ارائه طرح پرداخت مالیات بر ارزش افزوده توسط مصرف کننده به مجلس

ارائه طرح پرداخت مالیات بر ارزش افزوده توسط مصرف کننده به مجلس

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح پرداخت مالیات بر ارزش افزوده توسط مصرف کنندگان تا پایان امسال به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.محمد مسیحی سه شنبه در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت در سرسرای استانداری خوزستان افزود: با اجرای صحیح مالیات بر ارزش افزوده مالیات از تولید کنندگان به مصرف کنندگان منتقل می شود و به اندازه مصرف هر فرد مالیات از مصرف کننده دریافت می شود.

وی همچنین با اشاره به جرائم مالیاتی گفت: جرائم مالیاتی تا ۱۰۰ درصد در اختیار امور مالیاتی است.
مسیحی عنوان کرد: نفس قانون مالیات برای بهبود فضای کسب و کار است و شاید امور مالیاتی در برخی موارد دچار مشکلاتی شود و خطاهایی داشته باشد.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: نرخ اخذ عوارض از پیمانکاران توسط شهرداری ها دو درصد است که متاسفانه شهرداری ها این رقم را تا هفت درصد افزایش می دهند و به پیمانکار تحمیل می کنند.
وی گفت: مالیات بر ارزش افزوده ملی و محلی است که درآمد مالیاتی به خزانه دولت پرداخت می شود اما در بخش محلی درآمد مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت می شود.
در ادامه نشست معاون مالیات مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طبق ماده ۲۰۱ هر فردی که تا سه سال اظهار نامه مالیاتی را تسلیم نکنند مشمول بخشودگی جرائم نمی شوند.
نادر جنتی درادامه افزود: اداره امور مالیاتی استان خوزستان ۷۸ درصد از تعهدات درآمد مالیاتی خود را انجام داده است و در حدود ۱۶ درصد از سایر نقاط کشور عقب است .
تقوی نژاد رئیس امور مالیاتی کشور و هیات همراه وی به مدت دو روز در استان خوزستان حضور دارند.

Print Friendly, PDF & Email

مطلب پیشنهادی

مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده دریافت شود نه تولید کننده

به گزارش اخبار حسابداری ایران،سیدجواد ساداتی نژاد در گفت وگو اتاق اصناف ایران افزود: قانون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by themekiller.com