مبلغ بن نقدی کارگران در سال ۹۳ هشتاد هزار تومان تصویب شد

مبلغ بن نقدی کارگران در سال ۹۳ هشتاد هزار تومان تصویب شد

 

با ابلاغ مصوبه جدید افزایش حق بن نقدی کارگران، از ابتدای فروردین ماه سال آینده همزمان با پرداخت اولین حقوق سال ۹۳، مبلغ ۸۰ هزارتومان که نسبت به سال جاری ۳۰ هزارتومان افزایش نشان می دهد به حساب کارگران واریز می شود. براساس مصوبه شورای عالی کار، مبلغ بن نقدی هر کارگر در سال آینده ۹۶۰ هزارتومان است.

به گزارش مهر، شورای عالی کار پس از تصویب افزایش حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار کشور، میزان بن نقدی کارگران را نیز مشخص کرد. رقم ۸۰ هزارتومانی تصویب شده باید طبق روال در پایان هر ماه در قالب یک بند در جمع حقوق و مزایای مشمولان قانون کار منظور شود.

بر اساس مصوبه اسفندماه ۹۱ شورای عالی کار، حق بن نقدی کارگران در سال جاری ۵۰ هزارتومان تعیین شده است که هر ماه به حساب کارگران واریز می شود. در عین حال، در بخش افزایش حق مسکن کارگران، شورای عالی کار در مردادماه امسال پس از ۷ سال وقفه تصمیم به افزایش ۱۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران گرفت.

در حالی که قرار بود در ماه های گذشته این افزایش جدید حق مسکن از ۱۰ به ۲۰ هزارتومان در هر ماه برای اجرا به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ شود، اما دولت تدبیر و امید خواستار اجرای این مصوبه از ابتدای سال ۹۳ شد.

از اینرو حق مسکن کارگران نیز از ابتدای سال ۹۳ از ۱۰ هزارتومان در هر ماه به ۲۰ هزارتومان افزایش خواهد یافت.

 جدول تغییرات ۹ ساله بن نقدی

میزان افزایش نسبت به سال قبلمبلغ بن نقدی ماهیانه (تومان)سال

۶۰۰۰

۱۰۰۰۰

۱۳۸۵

۰

۱۰۰۰۰

۱۳۸۶

۰

۱۰۰۰۰

۱۳۸۷

۰

۱۰۰۰۰

۱۳۸۸

۱۰۰۰۰

۲۰۰۰۰

۱۳۸۹

۸۰۰۰

۲۸۰۰۰

۱۳۹۰

۷۰۰۰

۳۵۰۰۰

۱۳۹۱

۱۵۰۰۰

۵۰۰۰۰

۱۳۹۲

۳۰۰۰۰

۸۰۰۰۰

۱۳۹۳

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *