مزد سال ۹۷ امشب قطعی می‌شود

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اشاره به اینکه نظر دولت امشب درباره مزد سال ۹۷ قطعی می‌شود، گفت: مزد باید با توجه به شرایط کارگر و تولید نهایی شود.

علی اصغر آهنی ها عضو کانون کارفرمایی کشور و یکی از اعضای شورای عالی کار در گفتگویی با بیان جزئیاتی از نشست امروز نمایندگان کارفرمایی که به صورت جداگانه با علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: بررسی افزایش دستمزد در نشست جداگانه با علی ربیعی مطرح بود و در این زمینه کارفرمایان مشکلات و چالش های پیش روی خود را بیان کردند.

وی افزود: کارفرمایان معتقدند که در صورت تصویب جهشی دستمزد سال آینده قطعا ریزش و تعطیلی نیروی کار و بنگاه‌های اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

آهنی‌ها افزود: در عین حال معتقدیم که گفتگوهای خوبی پیرامون تعیین دستمزد سال آینده صورت گرفته است و در مجموع اراده بر این است که هم صاحبان مشاغل و هم کارگران منافع مشترکشان در نظر گرفته شود.

این عضو شورای عالی کار با اشاره به اینکه قطعاً شرایط کارگران و تولید را توأمان با یکدیگر خواهیم دید افزود: پس از آن تصمیماتی خواهیم گرفت که منجر به حفظ مشاغل و در نهایت رضایت خاطر کارگران باشد.

آهنی ها در پاسخ به این سوال که آیا نظر دولت درباره میزان افزایش دستمزد سال آینده کارگران قطعی شده است یا خیر گفت: فعلا نظر دولت نهایی نشده است، این موضوع باید با دیگر اعضای هیات دولت مطرح و تصمیم گیری شود.

وی گفت امروز ساعت ۸ شب نشست شورای عالی کار پیرامون تعیین دستمزد برگزار می‌شود و امیدواریم تا آن زمان بتوان به جمع‌بندی رسید و نظرات کارگران و کارفرمایان به هم نزدیک تر شود.

آهنی ها با بیان اینکه منابع محدود است گفت: تعیین دستمزد یک معادله چند مجهولی است که ایجاد تعادل در آن کار بسیار پیچیده ای است اما در مجموع تمام اعضای حاضر در شورای عالی کار دلسوز و با نگاه مثبت حاضر شده اند و فکر می‌کنند که با در نظر گرفتن تمام شرایط مزد ۹۷ نهایی شود

وی در عین حال تأکید کرد که دستمزد سال آینده بیش از نرخ تورم خواهد بود و اگر هزینه‌های تولید افزایش پیدا نمی‌کرد قطعاً افزایش دستمزد بیشتر از آن چیزی خواهد بود که انتظار داریم.

وی با اشاره به اینکه شرایط کارگران در کشور را درک می‌کنیم گفت« باید طوری تصمیم‌گیری کنیم که هم بخش تولید حمایت شود و هم رضایت خاطر در کارگران ایجاد شود.

آهنی‌ها با اشاره به مواضع علی ربیعی در نشست امروز خود با کارفرمایان، گفت: وزیر کار امروز درباره میزان افرایش حقوق کارمندان برای نمایندگان کارفرمایی توضیحاتی ارائه کرد.

کارمندانی که زیر دو میلیون حقوق می گیرند، طبق مصوبه مجلس افرایش ۱۸ درصدی حقوق خواهد داشت.

در حال حاضر حداقل مزد کارگران ۹۲۹۹۳۱ تومان است.

Print Friendly, PDF & Email
نرم‌افزار جامع مالی و اداری ویژن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *